zajęcia ogólnorozwojowe Logico Primo

Logico Primo to seria ćwiczeń przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Oferuje różne formy zabawy, dzięki którym uczy spostrzegawczości, posługiwania się liczbami i kolorami, orientacji przestrzennej, zdobywania wiedzy o świecie oraz dostrzegania logicznych związków przez przyporządkowywanie i analogie.

LEGO education

System LEGO Education stymuluje naturalną dziecięcą ciekawość oraz skłonność do wspólnego odkrywania i nauki poprzez zabawę, kładąc fundament pod przyszłą edukację dzieci i rozwinięcie w nich pasji do nieustannego kształcenia się. Wspomaga wyobraźnię przestrzenną, umiejetności techniczne, mała motorykę. Ponadto pomaga dzieciom zyskać większą pewność siebie i opanować podstawowe umiejętności społeczne, takie jak współpraca i komunikacja, a także poznać różne role i obowiązki.

dwa języki obce

Dzieci w wieku przedszkolnym są w stanie łatwo przyswoić języki obce. Może im to pomóc w rozwijaniu umiejętności poznawczych i kognitywnych dziecka. Dziecko uczy się języków w naturalny sposób, poprzez zabawę i interakcję z nauczycielem i rówieśnikami. Wpływa to pozytywnie na jego rozwój mowy, oraz na jego umiejętności komunikacyjne, a także na rozwój intelektualny, poprawiając jego zdolności poznawcze i kreatywność.

robotyka - ozoboty

Ozoboty to edukacyjne roboty dla dzieci w wieku od 5 lat. Za pomocą kolorowych kodów (na kartce papieru lub tablecie) dzieci programują zadania, które wykonuje robot. Ozoboty rozwijają myślenie logiczne i algorytmiczne, przez co rozwijają w dzieciach nawyki myślowe ułatwiające im funkcjonowanie we współczesnym świecie. Sprawdzają się zarówno w zadaniach indywidualnych, jak i grupowych, realizowanych w przedszkolu.

kodowanie na dywanie

Kodowanie to połączenie zabawy ze zdobywaniem umiejętności programistycznych. Dla dzieci są to zajęcia na których rozwija się logiczne myślenie, analizuje różne warianty wydarzeń, wysuwa wnioski planuje działania. Ten sposób pozyskiwania wiedzy, niesie bardzo dużą różnorodność i zmusza dziecko do bycia uważnym i pobudza do działania. Dzieci uczą się podstaw programowania bez użycia kompyterów, poznając w praktyce macierze, kodowanie prostch obrazów, układ współrzędnych itp.

rytmika

Rytmika w przedszkolu to metoda, która zakłada, że drogą do osiągnięcia celu jest muzyka. Ćwiczenia te pomagają w wykształceniu u przedszkolaków koordynacji ruchowej w wyniku połączenia ćwiczeń fizycznych z dźwiękiem. Rytmika ma wpływ na ogólny rozwój dziecka w wieku przedszkolnym. To jedna z form wychowania muzycznego maluchów. Jej głównym celem jest rozwijanie mowy, słuchu, postrzegania. To zajęcia na których nie da się nudzić- ciągły ruch, liczne zabawy, poznawanie nowych instrumentów ( nawet własnoręcznie zrobionych) to domena zajęć rytmicznych.

kuchcikowo

U nas każdy może poczuć się jak Master Chef….Zajęcia kulinarne w przedszkolu mają na celu nauczenie dzieci czerpania radości ze wspólnego przygotowywania posiłków, oraz wyrobienie nawyków zdrowego odżywiania. Ich głównym celem jest stwarzanie okazji do czerpania radości z doświadczeń kulinarnych, rozwijanie i doskonalenie zmysłów smaku, węchu, dotyku, wzroku podczas przygotowywania i smakowania przyrządzanych potraw, kształtowanie umiejętności zdrowego i racjonalnego odżywiania, oraz rozwijanie samodzielności i umiejętności samoobsługowych.

sensoplastyka

Sensoplastyka to zajęcia rozwojowe polegające na wspieraniu samodzielności i kreatywności dzieci. Podczas zajęć dzieci mają styczność z mnogością faktur, kolorów i materiałów, które poznają i wykorzystują do aktywizującej zabawy. Jedną z podstawowych zalet sensoplastyki jest swoboda z jaką dzieci mogą operować danymi materiałami. Dzięki temu rozwijają swoją wyobraźnię i kreatywność. Zajęcia te wpływają na rozwój zmysłów dziecka, w tym dotyku, węchu i smaku. Sensoplastyka wpływa również na rozwój motoryki małej, oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej.

zajęcia twórcze

„Każde dziecko jest artystą” – wzorując się na słowach Pabla Picasso pobudzamy kreatywność i myślenie. Tworzymy, bawimy się kolorami, eksperymentujemy, wzbogacamy możliwości twórcze jak i artystyczne naszych podopiecznych. Zajęcia plastyczne w przedszkolu mają wiele zalet. Przede wszystkim rozwijają wyobraźnię dziecka, kreatywność oraz zdolności manualne. Dzięki nim maluchy uczą się wyrażać siebie poprzez sztukę. Zajęcia te pozwalają również na wyładowanie emocji i stresu u dzieci. Wszystko to wpływa na ogólny rozwój dziecka w wieku przedszkolnym

Skip to content